Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego

11 października 2019

Muzeum Ziemi Leżajskiej, analogicznie do roku ubiegłego, włącza się w organizowaną przez Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Leżajsku akcję „Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego”.

Akcja dotyczy zbierania głównie białych i czerwonych zniczy, które 1 listopada zapłoną na cmentarzach lwowskich, na grobach Polaków.

Muzeum zwraca się z apelem do mieszkańców powiatu, organizacji społecznych, szkół, instytucji z terenu powiatu leżajskiego o dołączenie się do akcji, która ma na celu godne upamiętnienie Polaków spoczywających na polskich nekropoliach Kresów Południowo-Wschodnich, a szczególnie tych we Lwowie: na Cmentarzu Łyczakowskim, Cmentarzu Orląt Lwowskich, Cmentarzu Janowskim oraz innych Miejscach Pamięci Narodowej. Wyjazd do Lwowa ze zniczami będzie miał miejsce pod koniec października br.

Znicze można przynosić do Muzeum Ziemi Leżajskiej (ul. Mickiewicza 20A, Leżajsk) do dnia 28 października.

MZL