75-lecie Nadleśnictwa Leżajsk

10 października 2019

4 października Nadleśnictwo Leżajsk świętowało swoje 75-lecie. Uroczystość rozpoczął przemarsz przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP z Grodziska Dolnego spod siedziby nadleśnictwa do Bazyliki Zwiastowania NMP. Tam odbyła się jubileuszowa msza św., którą koncelebrowali: ks. Dziekan Marek Cisek, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia o. Sylwester Skirliński i kapelan leśników ks. Ryszard Madej. Podczas nabożeństwa odbyło się nadanie leżajskiemu nadleśnictwu sztandaru przez Dyrektor Regionalnych Lasów Państwowych Grażynę Zagrobelną. Następnie sztandar został poświęcony przez kapelana leśników.

Po mszy św. uczestnicy uroczystości udali się do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się jej dalsza część, w trakcie której uhonorowano:
    – Kordelasami Leśnika Polskiego: leśniczego Leśnictwa Brzóza Stanisława Bukowskiego
    – Historyczną Cechówką Leśniczego: leśniczego Leśnictwa Kulno Zdzisława Koziarza
    Za działalność stowarzyszeniową srebrną odznaką SITLiD zostali odznaczeni: Paweł Niemiec i Krzysztof Ożóg.
    Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnił Chór CANTIAMO pod batutą Barbary Kuczek i orkiestra dęta OSP z Grodziska pod batutą Jakuba Magonia.
    W uroczystości wziął udział również Zarząd Powiatu Leżajskiego: Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek oraz Członek Zarządu Krzysztof Trębacz.
    Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW