Zamknij mobilną wersję WCAG

Sukces zawodników Modelarskiego Klubu z Wierzawic na Mistrzostwach Europy

22 sierpnia 2023

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  W dniach 5- 12 sierpnia br. we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Europy FAI Modeli Latających na Uwięzi. Zawodnicy Klubu Modelarskiego w Wierzawicach wrócili z Mistrzostw z historycznym sukcesem.

  W reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy było 8 zawodników KM w Wierzawicach: Artur Miś, Tomasz Sobala, Kacper Walania, Mariusz Fedan, Joanna Rakowska, Jakub Głuszek, Artur Tomczyk, Szymon Beczała.

  Wszyscy reprezentanci wrócili do domu z medalami:
  1. Walania Kacper – złoty medal i tytuł Mistrza Europy Juniorów w klasie modeli prędkościowych z wynikiem 295,4 km/h i 9 miejsce w klasyfikacji generalnej.
  2. Drużyna Artur Miś, Tomasz Sobala, Kacper Walania – brązowy medal modeli prędkościowych F2A w klasyfikacji drużynowej.
  3. Mariusz Fedan – brązowy medal w klasyfikacji drużynowej F2C wyścig zespołowy i 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.
  4. Joanna Rakowska – brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Europy w klasie modeli akrobacyjnych F2B w klasyfikacji kobiecej oraz srebrny medal w klasyfikacji drużynowej.
  5. Jakub Głuszek – brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Europy Juniorów w klasie modeli F2C wyścig zespołowy oraz brązowy medal w klasyfikacji drużynowej.
  6. Artur Tomczyk i Szymon Beczała – brązowy medal w klasie modeli F2C wyścig zespołowy w klasyfikacji drużynowej.

  Ponadto na Mistrzostwach Europy zostały ustanowione dwa rekordy Polski:
  1. Artur Miś – nowy rekord Polski prędkości modelu na uwięzi 298km/h.
  2. Kacper Walania – nowy rekord Polski Juniorów prędkości modelu na uwięzi 295,4km/h.

  Jest to historyczny sukces zawodników KM Wierzawice ponieważ nigdy wcześniej w konkurencji F2A modeli prędkościowych reprezentacja Polski nie zdobyła drużynowego medalu.

  Klub Modelarski serdecznie dziękuje za wsparcie: Gminie Leżajsk, Starostwu Powiatowemu w Leżajsku, Zespołowi Szkół Technicznych w Leżajsku, Firmie Rutkowski&Trębacz, Przedsiębiorstwu Fabryka Maszyn Leżajsk Sp. z o.o., Rosco PIM Sp. z o.o.

  Informację zamieściła: Monika Baj