Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wólka Grodziska dołączyło do grona organizacji pożytku publicznego

25 stycznia 2021

Alt=""

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych, a tym samym możliwość przekazania 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.

Na terenie powiatu leżajskiego funkcjonuje wiele organizacji o statusie OPP. Ich listę można znaleźć klikając w panel ORGANIZACJE POZARZĄDOWE na stronie www Starostwa Powiatowego w Leżajsku, a następnie w zakładkę Przekaż 1%.

Do grona OPP dołączyło w tym roku Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wólka Grodziska.

Powstało ono w maju 2001 roku w wyniku zrywu rodziców, którzy sprzeciwiali się likwidacji szkoły 6-klasowej i przekształceniu jej w szkołę 3-klasową.

Początki działalności stowarzyszenia były bardzo trudne, mimo wielu problemów z uzyskaniem pozwoleń na prowadzenie szkoły, rodzice się nie poddali. 1 września 2001 r. rozpoczęła działalność Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej (pierwsza w powiecie i jedna z pierwszych w województwie podkarpackim) z sukcesem funkcjonująca do dziś.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wólka Grodziska od początku swojego istnienia prócz prowadzenia szkoły podstawowej podejmuje różnorodne przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności. Dzięki pozyskanym w konkursach środkom finansowym oraz zaangażowaniu mieszkańców są kultywowane i odtwarzane lokalne tradycje, a także budowane więzi międzypokoleniowe.

Od roku 2021 działalność Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Wólka Grodziska można wesprzeć przekazując na jego rzecz 1% podatku dochodowego. W rocznym zeznaniu podatkowym należy wpisać numer KRS 0000016422.

Więcej informacji na temat działalności stowarzyszenia dostępnych na stronie szkoły.

Alt=""