Zamknij mobilną wersję WCAG

Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu „Działaj Lokalnie”

5 maja 2022

Alt=""
 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  Od 1 do 31 maja 2022 r. Fundacja Fundusz Lokalny w Leżajsku przyjmuje wnioski o dotacje w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzonego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

  W tegorocznej edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia. W rezultacie podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

  Program adresowany jest do mających siedzibę na terenie powiatu leżajskiego oraz przeworskiego:

  – organizacji pozarządowych posiadających osobowość prawną,

  – zarejestrowanych w ewidencji prowadzonej przez starostę stowarzyszeń zwykłych,

  – oddziałów terenowych organizacji pozarządowych posiadających osobowość prawną,

  – grup nieformalnych, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub jedna z następujących instytucji publicznych: przedszkole publiczne, szkoła publiczna, dom kultury, biblioteka publiczna, ośrodek pomocy społecznej, jednostka samorządu terytorialnego, Lokalna Grupa Działania,

  – grup nieformalnych, występujących z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL, po wcześniejszym uzyskaniu zgody Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku.

  Maksymalna kwota dotacji  to 6 000 zł.

  TERMIN NABORU WNIOSKÓW O DOTACJĘ: do 31 maja 2022 r., do godziny 23.59.

  SPOSÓB SKŁADANIA WNIOSKÓW: wyłącznie za pomocą GENERATORA WNIOSKÓW, który dostępny jest na www.system.dzialajlokalnie.pl

  SPOTKANIE INFORMACYJNE: 17.05.2022 r. o godz. 16.00, Muzeum Ziemi  Leżajskiej, ul. Mickiewicza 20A, Leżajsk.

  INDYWIDUALNE SPOTKANIA KONSULTACYJNE:

  PPRZEWORSK: 24 maja 2022 r. od godziny 15.00 do 18.00, siedziba Starostwa Powiatowego w Przeworsku, sala obrad na parterze, ul. Jagiellońska 10. Zachęcamy do wcześniejszego telefonicznego lub mailowego umówienia godziny.

  LEŻAJSK: w okresie naboru wniosków, siedziba Fundacji, ul. Targowa 9 w Leżajsku, po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym umówieniu daty oraz godziny.

  KONSULTACJE MAILOWE WNIOSKÓW: przed ostatecznym złożeniem wniosku zachęcamy do jego wcześniejszego skonsultowania drogą mailową lub telefoniczną.

  Regulamin do pobrania na stronie fundacji.

   

  Fundacja Fundusz Lokalny

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka