Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Powiat Leżajski w obiektywie”

20 października 2023

20 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Leżajsku odbyło się ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „Powiat leżajski w obiektywie”. Jego celem była promocja regionu pod względem walorów krajobrazowych, turystycznych i architektonicznych.

Zakres tematyczny konkursu obejmował architekturę, przestrzeń, oblicza natury i – co ważne – musiał być związany z terenem powiatu leżajskiego.

Na konkurs nadesłano kilkadziesiąt fotografii. W ocenie prac komisja konkursowa brała pod uwagę m.in. kompozycję zdjęcia, odpowiednie kadrowanie, światło i kreatywność ujęcia.  Decyzją komisji nagrody przyznano następującym autorom:

• I miejsce: Karolinie Burek za zdjęcie „Klasztor oo. Bernardynów w Leżajsku”

• II miejsce – Annie Łach za zdjęcie „Młyn w Ożannie”

• III miejsce – Maciejowi Szałajce za zdjęcie „Rynek”

Nagrody laureatom wręczyli: Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek oraz Członek Zarządu Krzysztof Trębacz. Konkurs zorganizowany został w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia Powiatu Leżajskiego.