Zamknij mobilną wersję WCAG

„Razem bezpieczniej. Szkolenie Active Shooter” oraz ćwiczenie obronne dla przedstawicieli gmin i jednostek organizacyjnych powiatu

30 października 2023

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  27 października w Muzeum Ziemi Leżajskiej  odbyło się szkolenie pn. „Razem bezpieczniej. Szkolenie Active Shooter”. Spotkanie przeprowadzili funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Policjanci pomogli scharakteryzować activ shooter’a, przekazali zasady postępowania w przypadku informacji o podłożonym ładunku wybuchowym lub podejrzanym przedmiocie.

  Po szkoleniu został przeprowadzony pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku.

  W  przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele jednostek organizacyjnych z terenu powiatu leżajskiego, przedstawiciele gmin wchodzących w skład powiatu oraz kierownicy i naczelnicy Starostwa Powiatowego w Leżajsku.

  Ponadto w tym samym dniu przeprowadzono również ćwiczenie obronne w formie gry decyzyjnej. Jej głównym założeniem było sprawdzenie przygotowania do realizacji zadań operacyjnych w sytuacji agresji zbrojnej na terytorium Polski w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny, wynikających z Planu operacyjnego funkcjonowania powiatu leżajskiego.

  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele policji, straży pożarnej, naczelnicy i kierownicy Starostwa Powiatowego w Leżajsku oraz placówek oświatowo-wychowawczych, które w sytuacjach kryzysowych odgrywają ważną rolę.

  ZK

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka
  Fot. KPP w Leżajsku, Powiat Leżajski