Przebudowa drogi powiatowej w Przychojcu zakończona

6 grudnia 2019

26 listopada oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1241R Hucisko – Ruda Łańcucka – Przychojec – Leżajsk w km. 16 + 832 – 17 + 610. Przebudowa drogi objęła również odcinek znajdujący się na terenie miasta Leżajsk.

Przebudowa drogi możliwa była dzięki współpracy Powiatu Leżajskiego i Gminy Leżajsk, które podjęły stosowne uchwały. Całkowita wartość zadania to ok. 700 000 zł, z czego 340 000 zł to dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury. Pozostałą kwotę stanowią środki własne Powiatu Leżajskiego i Gminy Leżajsk w proporcji 50/50.

Oprócz nawierzchni asfaltowej, w ramach modernizacji drogi wymienione zostały 2 przepusty: pierwszy za Szkołą Podstawową w Przychojcu, który ze względu na stan techniczny stwarzał realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego oraz drugi na skrzyżowaniu dróg przy wjeździe do miejscowości na tzw. „Górce”. Wyprofilowany został także łącznik drogi powiatowej z drogą krajową nr 77 oraz położona została nakładka asfaltowa na fragmencie drogi przy odcinku chodnika wybudowanego w tym roku.

Ogrom wykonanych prac podniósł poziom bezpieczeństwa i wpłynął na komfort jazdy. Modernizacja odcinka od ulicy Przytorze do Uroczyska „Stojadło” znacząco poprawiła fatalny stan nawierzchni drogowej, który dawał się we znaki kierowcom przez dłuższy czas.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW

Źródło: Gmina Leżajsk