Powiat Leżajski otrzymał promesę na realizację zadania w ramach Programu Inwestycji Strategicznych

18 lipca 2022

W trzeciej edycji Programu Inwestycji Strategicznych skierowanej do samorządów, na terenie których działały państwowe gospodarstwa rolne przyznano środki na realizację 1885 inwestycji. Pieniądze trafią do prawie 1600 jednostek samorządu terytorialnego, w tym do Powiatu Leżajskiego.

Przyznane dofinansowanie może pokryć maksymalnie 98 proc. kosztów inwestycji, natomiast samorządy muszą wnieść minimum 2 proc. wkładu własnego. Zgodnie z regulaminem programu, na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów, BGK wystawiło już promesy inwestycyjne dla samorządów.

Promesy na realizację inwestycji na terenie powiatu leżajskiego, 15 lipca w Muzeum Ziemi Leżajskiej, wręczył przedstawicielom samorządów poseł na Sejm RP Jerzy Paul. Ponadto promesy na realizację zadań otrzymały: Miasto i Gmina Nowa Sarzyna, Gmina Grodzisko Dolne, Gmina Kuryłówka i Gmina Leżajsk. Do samorządów trafi łącznie 10 543 548 zł.

Powiat Leżajski otrzymał promesę w wysokości 2 941 000 zł na realizację zadania pn. „Rozbudowa odcinka drogi powiatowej nr 1243 Jelna-Maleniska w miejscowości Jelna w km 1+330 – 1+989”.