Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego

30 stycznia 2023

30 stycznia 2023 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Leżajsku odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego zorganizowane przez starostę a zarazem Przewodniczącego Komisji – Marka Śliża.

W spotkaniu udział wzięli zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku st. bryg. Jacek Grzywna, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku podinsp. Krzysztof Farion, Radny Powiatu Leżajskiego Roman Matuszek, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Leżajsku Janusz Nowak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku Wojciech Kostek, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Leżajsku Andrzej Wilk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Leżajsku Arkadiusz Ból, Wicestarosta Lucjan Czenczek, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Trębacz oraz pracownicy Biura Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Leżajsku Sylwia Jaskółowska i Leszek Piątkowski .

W trakcie obrad komisji przyjęte zostało sprawozdanie z jej działalności oraz przyjęto plan pracy na 2023 rok. Na posiedzeniu przedstawiono informacje dotyczące:

– przeciwdziałania chorobom zakaźnym na terenie powiatu leżajskiego oraz przedstawiono bieżącą sytuację epidemiczną oraz profilaktykę szczepień;
    – stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu leżajskiego za 2022 r.;
    – stanu bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu leżajskiego za rok 2022 r.;
    – zakresu bezpieczeństwa weterynaryjnego na terenie powiatu leżajskiego za 2022 r.;
    – zakresu bezpieczeństwa budowlanego na terenie powiatu leżajskiego za 2022 r.;
    – stanu przestępczości w powiecie leżajskim za 2022 r.;
    – podjętych działań dotyczących dystrybucji jodku potasu na terenie powiatu.

ZK