Nowy radiowóz w leżajskiej policji

12 stycznia 2024

10 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku oficjalnie rozpoczął „służbę” nowy radiowóz, KIA Ceed, który z pewnością już został zauważony przez uczestników lokalnego ruchu drogowego z racji charakterystycznego oznakowania.

Nowe wersje radiowozów, które trafiły już do wielu komend policji w całym kraju, posiadają większą liczbę ostrzegawczych sygnałów błyskowych, inny wzór oznakowania i dodatkowe elementy odblaskowe, m.in. w postaci fluorescencyjnych żółto-zielonych pasów. Zmiany te mają przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

Zakup pojazdu został zrealizowany w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2022-2025, a współfinansowany ze środków jednostek samorządu terytorialnego: Powiatu Leżajskiego, Miasta Leżajsk, Gminy Leżajsk, Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Gminy Kuryłówka i Gminy Grodzisko Dolne. Całkowity koszt zakupu samochodu to ponad 155 tysięcy złotych.

W symbolicznym przekazaniu kluczyków na ręce funkcjonariuszy Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Leżajsku wziął udział Zarząd Powiatu Leżajskiego: Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek oraz Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Trębacz, a także inni samorządowcy z terenu powiatu.

Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną poprawi komfort pracy mundurowych oraz przełoży się na sprawniej wykonywane interwencje.

Źródło inf. i zdjęć: KPP w Leżajsku