Zamknij mobilną wersję WCAG

„Niepełnosprawni też kochają… czytać!” – nowy projekt Biblioteki Publicznej w Leżajsku

14 kwietnia 2021

Alt=""
 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  Miejskie Centrum Kultury – Biblioteka Publiczna w Leżajsku realizuje kolejny projekt, tym razem pod hasłem „Niepełnosprawni też kochają… czytać!” Jego darczyńcą jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników biblioteka zakupiła kolejne nowości z serii Duże i Wielkie Litery. Jest to idealna propozycja dla seniorów, osób słabowidzących i niepełnosprawnych, którzy mają problem z czytaniem tradycyjnych wydawnictw. Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalnym składem, który chroni wzrok i ułatwia czytanie. Dzięki dużej, wyraźnej czcionce lektura jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Wielkie Litery gwarantują komfort czytania i niwelują bariery w dostępie do książki. Publikacje tego rodzaju adresowane są do osób, którym czytanie standardowego druku sprawia kłopoty. oraz wszystkich tych, którzy z powodu wady wzroku muszą ograniczyć kontakt z literaturą.

  Czytelnicy leżajskiej książnicy mają do dyspozycji ponad 650 tytułów książek znanych i lubianych autorów. Dzięki Fundacji LOTTO biblioteka wzbogaciła księgozbiór o kolejne nowości wydawnicze – 130 pozycje. Pośród zakupionych książek znalazła się polska i światowa literatura uznanych pisarzy w formie różnych gatunków literackich, jak powieści, opowiadania, biografie, pamiętniki, wywiady, publicystyka oraz reportaże.

  Biblioteka zaprasza wszystkich pasjonatów literatury.

  BP w Leżajsku

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka