Zamknij mobilną wersję WCAG

Zakończył się remont Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej

3 lutego 2022

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  18 stycznia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jelnej odbyło się spotkanie kolędowe połączone z uroczystym przekazaniem wyremontowanego budynku.

  W tym bardzo wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli: proboszcz parafii w Jelnej O. Sadok Strąkowski, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Dankowska, Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Lucjan Czenczek, Członek Zarządu Krzysztof Trębacz, Skarbnik Jolanta Marciniak, Właściciel Firmy ALECO  Marian Kamiński i kierownik budowy Wiesław Cybulak, a także dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji powiatowych,  Dyrektor PUP w Leżajsku Monika Smoleń oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński.

  Po symbolicznym przecięciu wstęgi przed budynkiem ŚDS, zaproszeni goście włączyli się we wspólne kolędowanie prowadzone przez uczestników i pracowników placówki. W radosnej atmosferze nastąpiło uroczyste podziękowanie wszystkim zaangażowanym w realizację rozbudowy. Tę część spotkania rozpoczęła uczestniczka Ewa Kazak, która zaprezentowała swój napisany specjalnie z tej okazji wiersz. W ramach podziękowań rozdane zostały również statuetki anioła przygotowane w trakcie zajęć terapeutycznych. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem noworocznym, którego udzielił wszystkim obecnym O. Sadok.

  Serdeczne podziękowania za pomoc w uzyskaniu środków finansowych na realizację zadania Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej kieruje do pracowników Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Rady  i Zarządu Powiatu Leżajskiego. Podziękowania należą się również pracownikom Wydziału Rozwoju i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Leżajsku, którzy prowadzili inwestycję oraz pracownikom starostwa powiatowego, wspierającym merytorycznie rozbudowę, jak również firmie ALECO Leżajsk Sp. z o.o., która realizowała roboty ogólnobudowlane.

  Słowa  wdzięczności za pomoc i wsparcie zostały przekazane w załączonym poniżej wierszu.

  Całkowita wartość „Nadbudowy budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej polegająca na wymianie pokrycia wraz ze zmianą konstrukcji dachu budynku”  wyniosła: 682 798,00 zł. w tym  dotacja celowa z budżetu państwa: 500 000, 00 zł, Powiat Leżajski 182 790, 69 zł. Inwestorem zadania był Powiat Leżajski, natomiast wykonawcą firma ALECO Leżajsk Sp. z o.o. 

  „Cieszymy się ze zrealizowanej przebudowy, mamy bezpieczny i ciepły dom, do którego zapraszamy  osoby z zaburzeniami psychicznymi wymagającymi wsparcia w warunkach pobytu dziennego”.

   Społeczność ŚDS w Jelnej

   

  W SDŚ Jelna wspierane są osoby chorujące psychicznie, z niepełnosprawnością intelektualną oraz z innymi trudnościami. Z usług mogą korzystać także osoby ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnością sprzężoną.

  tel. 17 2418 379 od 7.30-15.30, email:sds.jelna@op.pl

   

  x   x   x

  jak  wyrazić wdzięczność
  wszystkim
  za dobro
  niewymierne niewysłowione
  a tak trafiające do nas
  na co dzień
  my
  ludzie z różnych stron
  ze zróżnicowanymi problemami
  tutaj odnaleźliśmy
  bezpieczne miejsce
  swój drugi dom
  ostatnio wypiękniał on
  stał się aglomeracją dumy
  dla pani dyrektor
  pań i panów pracujących tu

  a szczególnie dla nas
  dla których
  powstała idea tworzenia
  takich domów
  abyśmy uczyli się życia
  bo przecież non stop się go trzeba uczyć
  na tyle ile kto potrafi
  tak też dziękujemy po swojemu
  ja zbieram te słowa w jeden ogromny
  bukiet
  i składam przed każdą osobą
  niech dobre anioły czuwają
  i ochraniają swymi skrzydłami
  wszystkich tych
  co pochylają się
  nad maluczkimi
  zwłaszcza w trudnym czasie
  po prostu dziękujemy

  Autorka wiersza: Ewa Kazak

   

  Informację zamieściła: K.Ć.

  Pliki do pobrania: