Nabór wniosków o dotacje na działania społeczne w ramach programu Działaj Lokalnie

24 kwietnia 2024

Alt=""

Do 27 maja 2024 r. Fundacja Fundusz Lokalny w Leżajsku przyjmuje wnioski o dotacje na działania społeczne w ramach programu Działaj Lokalnie.

Celem programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzonego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez realizację projektów obywatelskich, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego i dóbr wspólnych.

Program adresowany jest do mających siedzibę na terenie powiatu leżajskiego oraz przeworskiego:

– organizacji pozarządowych posiadających osobowość prawną,
    – stowarzyszeń zwykłych zarejestrowanych w ewidencji prowadzonej przez starostę,
    – posiadających osobowość prawną, oddziałów terenowych organizacji pozarządowych,
    – grup nieformalnych, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub jedna z następujących instytucji publicznych: przedszkole publiczne, szkoła publiczna, dom kultury, biblioteka publiczna, ośrodek pomocy społecznej, jednostka samorządu terytorialnego, Lokalna Grupa Działania,
    – grup nieformalnych, występujących z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL, po wcześniejszym uzyskaniu zgody Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku.

Maksymalna kwota dotacji – 6 000 zł.

TERMIN NABORU WNIOSKÓW O DOTACJĘ: od 22.04.2024 r. do 27.05.2024 r.,

SPOSÓB SKŁADANIA WNIOSKÓW: elektronicznie,  za pośrednictwem generatora dostępnego dla wnioskodawców od dnia 22.04.2024 r. pod adresem www.generatorspoleczny.pl

SPOTKANIA INFORMACYJNE (zachęcamy do udziału, zwłaszcza tych, którzy zamierzają aplikować do programu po raz pierwszy):

6 maja 2024 r. o godz. 16.00, siedziba Fundacji, ul. Targowa 9 w Leżajsku. Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu drogą mailową (e-mail do kontaktu w tej sprawie: fundacja@lsr.pl),
    8 maja 2024 r. o godz. 16.00, siedziba Starostwa Powiatowego w Przeworsku, sala obrad na parterze, ul. Jagiellońska 10.

INDYWIDUALNE SPOTKANIA KONSULTACYJNE: w okresie naboru wniosków, siedziba Fundacji, ul. Targowa 9 w Leżajsku, po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym umówieniu daty oraz godziny.

KONSULTACJE MAILOWE WNIOSKÓW: przed ostatecznym złożeniem wniosku zachęcamy do jego wcześniejszego skonsultowania drogą mailową lub telefoniczną.

Regulamin konkursu znajduje się do  pobrania znajduje się na stronie fundacji.

Fundacja Fundusz Lokalny