Zamknij mobilną wersję WCAG

Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na zajęcia wielkanocne

23 lutego 2024

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza przedszkola i szkoły podstawowe na lekcje muzealne nawiązujące do tradycji tych świąt.

  Wszelkie informacje dotyczące szczegółowego opisu lekcji, grupy docelowej, rezerwacji, numeru kontaktowego oraz kosztów znajdują się  poniżej.

  Lekcja 1: „…wtem z jajeczka wyszła kurka”

  Opis: Lekcja muzealna dotycząca historii, tradycji oraz symboliki świąt Wielkiej Nocy. Na zajęciach poznamy zwyczaje oraz symbole, które kojarzą się z tym niezwykłym czasem, a także posłuchamy co mówią o nich dawne opowieści i legendy. W części praktycznej, każdy wykona świątecznego kurczaczka, jednego z wielu symboli nadchodzących świąt.

  Lekcja dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych.

  Czas trwania lekcji: 60-90 minut

  Koszt: 8,00 zł (od osoby)

  Lekcja 2: „Jajko malowane, papierem obklejane ” – pisanka wielkanocna.

  Opis: Ciekawe zajęcia świąteczne, połączone z pogadanką na temat tradycji Świąt Wielkanocnych. Warsztaty przybliżą uczniom symbolikę  jajka, pisanki, baranka, zajączka itp. Na zajęciach dzieci pomalują jajko, a potem ozdobią je kolorowym papierem, piórkami, bibułkami  i stworzą piękną pisankę w formie tradycyjnej lub formie zawieszki, która jest niezbędnym elementem wielkanocnego koszyczka.

  Lekcja dla dzieci z przedszkoli (5-6 lat) oraz uczniów szkół podstawowych.

  Czas trwania lekcji: 60 minut

  Koszt : 8,00 zł (od osoby)

  Lekcja 3: „Słodkie święta” – świąteczne ciasteczka

  Opis: Święta Wielkanocne pachną smakowitymi drożdżowymi babkami, mazurkami, sernikami. Dlatego też zapraszamy na warsztaty pieczenia słodkich świątecznych ciasteczek w różnych kształtach: kurczaczka, pisanki, zajączka czy baranka. Na koniec każdy będzie mógł je udekorować i zabrać ze sobą do domu.

  Lekcja dla dzieci z przedszkoli (5-6 lat) oraz uczniów szkół podstawowych.

  Czas trwania: 90 minut

  Koszt: 11,00 zł (od osoby)

  MZL

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka