Zamknij mobilną wersję WCAG

Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza dzieci na zajęcia wakacyjne

30 czerwca 2021

Alt=""
 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat na specjalnie zorganizowane wakacyjne zajęcia muzealne.

  Poniżej szczegółowy opis zajęć:

  • 12 lipca (poniedziałek) – Wakacyjny plener malarski
  Oryginalne zajęcia na placu przed Muzeum Ziemi Leżajskiej. Uczestnicy jak prawdziwi mali artyści, przy sztalugach malarskich z pędzlem i paletą stworzą swoje wakacyjne dzieła. Poruszą własną wyobraźnię i w swoich pracach przedstawią ulubione miejsce lub uwiecznią wspomnienia z wakacji. Na końcu ze wszystkich prac powstanie wspaniała wystawa na czas trwania wakacji w Muzeum.
  W razie złej pogody zajęcia będą przeniesione do pomieszczeń w muzeum.

  • 14 lipca (środa) – Woskowe cuda
  Ciekawe zajęcia, podczas których dzieci poznają metody oświetlania domów na przestrzeni wieków. Następnie dostaną do dyspozycji knot oraz kilka kawałków kolorowej masy woskowej, z której wykonają własne świeczki. Rozwiną swoje zdolności manualne, samodzielnie rozpuszczając masę w rękach i lepiąc z niej dowolne kształty, przedmioty czy postacie. Swoje dzieła będą mogły zachować dla siebie lub podarować bliskiej osobie.

  • 16 lipca (piątek) – Kolorowy witraż maluje świat
  Interesujące zajęcia na których uczestnicy poznają definicję witrażu i technikę jego wykonania. Rozwiną własną wyobraźnię i umiejętności manualne. Sami zaprojektują własny witraż i wykonają go z papieru i kolorowej bibuły. Na końcu zajęć przyozdobią okna i popatrzą na świat przez kolorowe witraże.

  • 19 lipca (poniedziałek) – Mieszkańcy lasu
  Lekcja połączona z warsztatami plastycznymi. Jej celem jest zaznajomienie dzieci ze zwierzętami żyjącymi w polskich lasach. Uczestnicy obejrzą krótką multimedialną prezentację, a następnie narysują swoich ulubionych leśnych mieszkańców. Prace dodatkowo ozdobią skarbami lasu, takimi jak szyszki, mech, kora czy listki.

  • 21 lipca (środa) – Akademia Pana Kleksa – gry i zabawy
  Nigdzie chyba dzieci nie uczą się tak chętnie, jak w Akademii Pana Kleksa…
  Pan Kleks przygotował dla dzieci w formie gier i zabaw zajęcia ze swojej Akademii, m.in. przędzenie liter, kleksografia, rupieciarnia, geografia, kuchnia, lusterko senne. Za każde wykonane zadanie – wzorem Pana Kleksa – dzieci zostaną nagrodzone “piegami”.

  • 23 lipca (piątek) – Akademia Pana Kleksa – poszukiwanie skarbów
  Pan Kleks w tym dniu przygotował dla dzieci zabawę w poszukiwanie skarbów. Za każde wykonane zadanie – podobnie jak na poprzednich zajęciach – dzieci zostaną nagrodzone “piegami”.

  Na zajęcia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca pod nr tel. 17 240 22 35 wew. 15 (lub osobiście w muzeum).

  Koszt: 6 zł za dzień. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia trwają w wyszczególnionych dniach w godz. 10.00 – 12.00.

  MZL

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka