Zamknij mobilną wersję WCAG

Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza do zwiedzania wystaw w ramach akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

15 listopada 2022

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie zaprasza wszystkich zwiedzających do skorzystania z oferty promocyjnej w ramach akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” w dniach 18 i 20 listopada br. (piątek i niedziela, w sezonie jesienno-zimowym w soboty muzeum jest nieczynne), organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

  Akcja obejmuje zwiedzanie czterech wystaw stałych w karnecie 50%:

  – Archeologii i dziejów staropolskich – ekspozycja znajdująca się w piwnicach płd.-wsch. oficyny Dworu Starościńskiego poprzez projekcję filmów, info-kioski oraz gabloty z zabytkami archeologicznymi i dokumentami staropolskimi prezentuje archeologię i dzieje staropolskie Ziemi Leżajskiej.

  – Historii miasta i regionu – wystawa historyczna przedstawia kolekcję eksponatów dotyczących bogatej historii miasta i regionu. Film, opisy na ścianach, info-kioski oraz eksponaty w gablotach przybliżą zwiedzającym złożoną historię o naszym mieście.

  – Etnograficzno–zabawkarską – część etnograficzna poświęcona jest starym przedmiotom codziennego użytku wraz z rekonstrukcją tradycyjnego wiejskiego domu i warsztatu stolarskiego. Wystawa tworzenia zabawek ma na celu utrwalenie w pamięci ludzi tradycji ręcznego wytwarzania drewnianych zabawek, sięgającej XVIII wieku w powiecie leżajskim. Pukawki, fujarki, grzechotki, samochody, klaszczące ptaki i motyle, dziobiące kury i koguty cieszą szczególnie najmłodszych gości.

  – Browarnictwa –  wystawa browarnictwa prezentuje poprzez pokazy filmów historię browarnictwa i lokalnego browaru w Leżajsku. Odwiedzający mogą podziwiać stary sprzęt techniczny, szklanki, kufle, etykiety i medale przyznane browarowi w Leżajsku.

  Alt=""

  MZL

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka