Muzeum Ziemi Leżajskiej ponownie otwarte

30 kwietnia 2021

Alt=""

Muzeum Ziemi Leżajskiej informuje, że od 4 maja placówka zostaje ponownie otwarte dla zwiedzających. Muzeum będzie dostępne przez 6 dni w tygodniu, w dni powszednie od godziny 08:00 do 16:00 (we wtorki od 08:00 do 18:00) oraz w niedziele od 10:00 do 16:00.
    W sezonie letnim (czerwiec-sierpień) będzie otwarte przez 7 dni w tygodniu.
    W aktualnej ofercie muzeum znajdują się ekspozycje stałe:
    – historii miasta i regionu,
    – etnograficzno-zabawkarska,
    – browarnictwa
    oraz wystawy czasowe:
    – „Różaniec i radło”, czyli samowystarczalność zakonów duchownych na przestrzeni wieków prezentujących dawne zawody,
    – „Browary craftowe Polski (K-M)” prezentującą birofilia tj. kufle, podstawki czy etykiety
    z kolekcji Adama Dąbka.
    – autorska wystawa Sarzyńskiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego „Sarzyńscy Zwiadowcy Historii”,
    – wystawa malarska Roksany Paszek, uczennicy Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku,
    – wystawa plenerowa pt. „Józef Piłsudski i Symon Petlura – twórcy sojuszu polsko-ukraińskiego 1920 roku”

Muzeum zaprasza również do sklepiku muzealnego, w którym można nabyć regionalne pamiątki, tradycyjne drewniane zabawki, publikacje dotyczące ziemi leżajskiej oraz wiele innych.

MZL