Zamknij mobilną wersję WCAG

Młodzież zapobiega pożarom

28 maja 2019

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  8 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

  W etapie powiatowym turnieju wzięli udział laureaci eliminacji gminnych. Konkurs przeprowadzony został w 3 grupach wiekowych. I grupa obejmowała szkoły podstawowe (klasy 1–6), II grupa – szkoły podstawowe (klasy 7–8 oraz klasę gimnazjalną), III grupa – szkoły ponadgimnazjalne. Turniej składał się z dwóch części: pisemnego testu wiedzy i odpowiedzi ustnej przed komisją konkursową.

  W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Trębacz, Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Stanisław Chmura, Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP Józef Golec oraz komendanci OSP z terenu powiatu leżajskiego.

  Laureatami konkursu powiatowego w tym roku zostali:
  – I grupa wiekowa – Ewa Bucior ze Szkoły Podstawowej w Kuryłówce;
  – II grupa wiekowa – Michał Baran z Gimnazjum w Łętowni;
  – III grupa wiekowa – Dominik Mazurek z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku.

  Finalistom poziomu powiatowego serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 17 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy w powiecie jarosławskim

  Opracowanie: kpt. Piotr Szpytma
  Zdjęcia: mł. asp. Damian Socha