Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin 11th Polish Open WKB Galizia Cup

5 października 2023

30 września br. w hali sportowej ZSL im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku po raz jedenasty odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin 11th Polish Open WKB Galizia Cup.

Na matach tatami swoje umiejętności prezentowało 217 zawodników z Łotwy, Ukrainy i Polski z takich miejscowości jak: Bielsko Biała, Lublin, Limanowa, Góra Kalwaria, Zator, Kraków, Oświęcim, Gorzyce, Warszawa, Józefów pod Warszawą, Radomsko, Sanok, Przemyśl, Ropczyce, Brzostek, Inowrocław, Rudnik nad Sanem, Nowa Sarzyna, Rzeszów, Salaspils, Użgorod i Leżajsk.

Sędzią głównym turnieju był shihan Sławomir Dubiel z Bielska Białej, zaś sędzią technicznym sensei Tomasz Rajda z Zatoru. Zarówno organizacja turnieju, jak i rywalizacja odbywały się na bardzo wysokim poziomie sportowym. Można było zobaczyć wiele ciekawych, widowiskowych i efektownych walk w wykonaniu zawodników z organizacji: WKB, NAKAMURA, IFK, KAN.

Turniej odbywał się w konkurencji kumite i kata (dla chłopców i dziewcząt – bez podziału na wiek). Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał prezes Leżajskiego Klubu Karate Kyokushin Mirosław Hołda. Turniej objęty był patronatem Burmistrza Leżajska i Starosty Leżajskiego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy LKKK, zdobywając 20 miejsc punktowanych co w efekcie końcowym uplasowało LKKK na czwartym miejscu drużynowym. Poza podium tym razem znaleźli się Hubert Bęben i Filip Baran. Sekundantem ekipy był sensei Bogdan Bogdanowicz.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo wysokiego poziomu sportowego. Podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego leżajskich sobotnich zawodów, a w szczególności do zarządu klubu, działaczy, obsługi medycznej, sympatyków, kibiców i władz samorządowych regionu. Turniej został zorganizowany z pomocą Urzędu Miejskiego w Leżajsku.

Więcej info na karatlezajsk.pl

LKKK