Zamknij mobilną wersję WCAG

Michał Rusinek wraz ze Szlachetną Paczką zachęcają do wolontariatu w województwie podkarpackim

6 października 2020

Alt=""
 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  W najbliższy czwartek 8 października zaprezentowane zostanie hasło Michała Rusinka, będące efektem zaangażowania autora na rzecz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Tego dnia sentencja mająca zachęcać Polaków do udziału w wolontariacie wybrzmi również  w województwie podkarpackim. Bez wolontariuszy w tym wyjątkowo trudnym roku pomoc może nie dotrzeć do tysięcy rodzin i dzieci. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie  Szlachetnej Paczki.

  Michał Rusinek – literaturoznawca, pisarz, tłumacz, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej oraz prezes Fundacji polskiej noblistki – zdecydował się wesprzeć poszukiwania wolontariuszy do tegorocznych edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Główne wydarzenie związane z premierą opracowanego przez niego hasła odbędzie się w Krakowie. W każdym wojewódzkim mieście, w tym także w Rzeszowie, wolontariusze tego dnia będą zachęcać Polaków do zgłoszenia się do wolontariatu.

  Aby rodziny w trudnej sytuacji, osoby samotne i dzieci z województwa podkarpackiego mogły otrzymać mądrą pomoc, już w tym momencie potrzeba kompletu wolontariuszy. Na terenie naszego województwa wciąż 280 z nich brakuje.

  Pilnie potrzebni wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w województwie podkarpackim. Bez nich pomoc może nie dotrzeć do setek rodzin i potrzebujących dzieci. Zgłoś się na  www.szlachetnapaczka.pl. Liczy się każde zgłoszenie! To jedno życie więcej zmienione na lepsze. 

  Z myślą o tych, których nikt nie dostrzega

  Najważniejsze zdanie tego dnia pojawi się w całej Polsce. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli wciąć udział w wydarzeniu, które odbędzie się  na płycie rzeszowskiego rynku o godzinie 17.00

  Osoby potrzebujące wsparcia często mierzą się z trudnościami po cichu, z dala od wzroku innych. To właśnie wolontariusze szukają osób, do których z pomocą nie dotarł wcześniej nikt inny. Bez wolontariuszy tysiące rodzin i dzieci mogą zostać w tym roku bez pomocy.

  Wolontariat w czasie pandemii

  W trakcie wydarzeń promujących hasło Michała Rusinka wolontariusze będą szerzyć ideę mądrej pomocy wśród lokalnej społeczności oraz zachęcać do udziału w wolontariacie.  To ważne, bo w tym roku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości będą szczególnie potrzebne, a chętnych do wolontariatu wciąż brakuje.

  Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości współpracują z ekspertami z zakresu zdrowia i wirusologii, którzy opiniują wypracowane rozwiązania, by zachować wszelkie niezbędne zasady bezpieczeństwa oraz wytyczne sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w danym momencie i na danym obszarze kraju.

  Stowarzyszenie WIOSNA

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka