LXXV Sesja Rady Powiatu Leżajskiego

1 czerwca 2023

Alt=""

30 maja 2023r w sali obrad Starostwa Powiatowego w Leżajsku odbyła się LXXV Sesja Rady Powiatu Leżajskiego.

Po przyjęciu porządku obrad Rady Powiatu radni zapoznali się z:
    – informacją z działalności Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku za 2022 r.,
    – informacją Powiatowego Lekarza Weterynarii w Leżajsku o działaniach Powiatowego Inspektoratu Weterynarii na terenie powiatu leżajskiego w 2022 r.,
    – oceną stanu bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Leżajskiego za 2022 r.,
    – informacją z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku za 2022 r.
    – informacja Zarządu Dróg Powiatowych w Leżajsku o zakresie zadań zrealizowanych w 2022 r.
    – oceną zasobów pomocy społecznej za 2022 r.

W dalszej części spotkania radni podjęli uchwały w sprawie:

– określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizacje zadań w 2023r.

– przekazania środków finansowych dla Policji

– wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu na 2023 r.

Ponadto Starosta przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.

Informację zamieściła: Monika Baj