LXV sesja Rady Powiatu Leżajskiego

1 lutego 2023

Alt=""

31 stycznia w Sali obrad Rady Powiatu odbyła się LXV sesja rady. Po przyjęciu porządku obrad i protokołów z LXIII i LXIV sesji rady radni w pierwszej kolejności zapoznali się z informacją o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu leżajskiego oraz działalności Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku za 2022 r., a następnie z informacją o stanie bezpieczeństwa powiatu leżajskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za rok 2022.

W dalszej części spotkania zapoznali się ze sprawozdaniem starosty z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Leżajskiego w 2022 r., sprawozdaniem z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Leżajski w roku 2022 oraz sprawozdaniem z działalności Komisji stałych Rady Powiatu Leżajskiego za II półrocze 2022 r.

Ponadto radni podjęli uchwały w sprawie:
    – przyjęcia rocznego programu współpracy powiatu leżajskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022;
    – zatwierdzenia planów pracy Komisji stałych Rady Powiatu Leżajskiego na 2023 rok;
    – zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Leżajskiego;
    – wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu na 2023 r.

Radni podjęli również deklarację w sprawie wyrażenia woli ustanowienia Matki Bożej Leżajskiej Patronką
    Powiatu Leżajskiego i zapoznali się ze sprawozdaniem starosty z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.

RZ