Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Dębnie niebawem rozpocznie swoją działalność

23 października 2020

Budynek zespołu szkół w Dębnie widziany od wejścia głównego, przed budynkiem rabaty z krzewami.

Projekt „Familijne LOWE Dębno” to innowacyjne przedsięwzięcie na obszarze gminy Leżajsk i powiatu leżajskiego, mające na celu stworzenie przyjaznego środowiska do rozwoju inicjatyw na rzecz edukacji dla dorosłych.

Ośrodek z siedzibą w Zespole Szkół w Dębnie ma być miejscem stworzonym przez ludzi dla ludzi, otwartym na potrzeby i problemy środowiska lokalnego. Twórcom tego przedsięwzięcia zależy, aby po zakończeniu projektu wokół LOWE nadal skupiali się ludzie i instytucje mające wpływ na szeroki dostęp osób dorosłych do różnych form kształcenia.

Powiat Leżajski jest partnerem lokalnym przedsięwzięcia.

Obecnie trwają prace remontowe w przyszłej siedzibie LOWE. Pierwsze zajęcia planowane są na przyszły miesiąc.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wizyty w Dębnie, która znajduje się na stronie TVP Rzeszów.