Zamknij mobilną wersję WCAG

Koncertowe powitanie lata

25 czerwca 2024

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  23 czerwca na dziedzińcu Muzeum Ziemi Leżajskiej na scenie plenerowej odbył się powiatowy koncert z okazji rozpoczęcia lata. Organizatorami koncertu byli Powiat Leżajski oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej.

  Atrakcją dodatkową przed koncertem była możliwość bezpłatnego zwiedzania wystaw w Dworze Starościńskim: Historii Miasta i Regionu, Etnograficzno-Zabawkarskiej, „Ze wsi na Wiejską, czyli Marszałek Józef Zych w służbie Narodu, Kościoła i Ziemi Leżajskiej” oraz „Odnaleźć siebie…” – VIII edycji prac plastycznych osób z niepełnosprawnością.

  Wśród przybyłych gości znaleźli się: Starosta Leżajski Zdzisław Leśko, członkini Zarządu Powiatu Leżajskiego Wanda Rakszawska-Stopyra, Podkarpacki Wicekurator Oświaty dr Dariusz Półćwiartek, kierownicy i dyrektorzy instytucji, urzędów, ośrodków kultury, placówek oświatowych i stowarzyszeń. Jak zwykle nie zawiedli mieszkańcy Leżajska i powiatu leżajskiego, którzy swoim licznym przybyciem i entuzjastycznym przyjęciem artystów stworzyli wspaniałą atmosferę na dziedzińcu muzealnym.

  Na wstępie Dyrektor Muzeum Jacek Kwieciński powitał wszystkich przybyłych artystów i zgromadzonych gości i przedstawił program koncertu. Następnie głos zabrał Starosta Leżajski Zdzisław Leśko, który zaprosił zebranych na muzyczną ucztę i życzył udanego wypoczynku wakacyjnego.

  Na scenie wystąpiła Powiatowa Orkiestra Divertimento z Leżajska pod batutą Rafała Czarnackiego. Towarzyszyły jej solistki Grupy Wokalnej Meritum działającej w Miejskim Domu Kultury w Leżajsku: Julia Baran i Alicja Pyż oraz Weronika Jeleśniański, Ewa Siembida-Jachym, Maksymilian Stalec i Jan Obroślak. Artyści brawurowo wykonali czternaście ponadczasowych utworów z repertuaru  Zbigniewa Wodeckiego takich jak: „Nie ma jak Bacharach”, „Nad wszystko uśmiech twój”, „Lubię wracać tam gdzie byłem” „Zacznij od Bacha”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „ Nauczmy się żyć obok siebie”. Zgromadzona publiczność brawami nagradzała artystów po każdej piosence. Na bis została wykonana niezapomniana, łącząca kilka pokoleń „Pszczółka Maja” w aranżacji Rafała Czarnackiego, która spięła klamrą przedstawienie dorobku muzycznego jednego z najbardziej znanych i lubianych polskich artystów.

  Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Bartłomiejowi Urbańskiemu, Jackowi Brzuzanowi i Mateuszowi Golikowi za nagłośnienie koncertu.

  Partnerem wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku.

  MZL

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka