Koncert patriotyczny „Radośni z wolności, dumni z polskości”

13 listopada 2023

12 listopada br. w ramach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w kościele farnym w Leżajsku odbył się koncert patriotyczny „Radośni z wolności, dumni z Polskości”.

Koncert odbywał się pod patronatem Starosty Leżajskiego Marka Śliża. Organizatorami wydarzenia były: Muzeum Ziemi Leżajskiej, Parafia pw. Świętej Trójcy w Leżajsku oraz Komitet Organizacyjny składający się z występujących artystów.

W czasie koncertu wystąpili: uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku, Chór Cantiamo – grupa starsza z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku wraz z grupą młodszą ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku pod batutą Barbara Kuczek, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej oddział Leżajsk, chór kameralny seniorów z Leżajska „Impresja” prowadzony przez Barbarę Kuczek, grupa wokalna „Zawirowani w pasji” prowadzona przez Ewelinę Grabowską, pracownicy i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej.

W wydarzeniu licznie udział wzięli mieszkańcy Leżajska oraz powiatu leżajskiego, przedstawiciele gmin z terenu naszego regionu, instytucji, urzędów, placówek oświatowych oraz kulturalnych.

Powiat Leżajski reprezentował Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz. Ponadto w wydarzeniu uczestniczył radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg. Radę Powiatu Leżajskiego reprezentowała radna Dorota Wylaź – przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych zaś radę Muzeum Ziemi Leżajskiej – jej przewodniczący Dariusz Półćwiartek wraz z członkami.

——–

Organizatorzy serdecznie dziękują Dariuszowi Wołczastemu, nauczycielowi z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku za profesjonalne nagłośnienie.

MZL