Zamknij mobilną wersję WCAG

Instrukcja udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej osobom fizycznym prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą

24 sierpnia 2020

Alt=""
 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów opracowało ,,Instrukcję udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej osobom fizycznym prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą i niezatrudniającym innych osób w ciągu ostatniego roku – jako pomocy de minimis”.
  Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz.U. z 2019 r. poz. 294 i z 2020 r. poz. 875 oraz 1086) nieodpłatna pomoc prawna udzielana osobom fizycznym – prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą i niezatrudniającymi innych osób
  w ciągu ostatniego roku jest pomocą de minimis.
  Pomoc de minimis podlega regulacjom przewidzianym w ustawie z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 708).

  Instrukcja udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej określa m.in.:

  • zasady udzielania pomocy publicznej,
  • zasady monitorowania pomocy publicznej,
  • tryb zwrotu pomocy publicznej.

  Zachęcamy przedsiębiorców chcących skorzystać z pomocy prawnej o zapoznanie się instrukcją zamieszczoną poniżej, a także do zapoznania się z informacjami dotyczącymi porad prawnych na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości – serwis informacyjny:
  https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/pl/aktualnosci/news,14920,komunikat-w-zwiazku-z-opracowaniem-instrukcji.html