Dzień kobiet w Muzeum Ziemi Leżajskiej

12 marca 2024

Zespół występujący na scenie.

Dzień Kobiet to święto szczególne dla wszystkich kobiet, dlatego Muzeum Ziemi Leżajskiej chcąc należycie je uczcić, przygotowało we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Leżajsk wyjątkowy prezent w postaci koncertu jazzowego. Wydarzenie odbywało się pod patronatem Starosty Leżajskiego.

Panie, które zdecydowały się wziąć udział w wydarzeniu, tuż po przekroczeniu progów muzeum zostały obdarowane symbolicznymi goździkami, które wręczali Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz oraz dyrektora MZL Jacek Kwieciński.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich przybyłych osób przez dyrektora placówki po czym głos w imieniu Zarządu Powiatu Leżajskiego zabrał Krzysztof Trębacz, który złożył wszystkim paniom życzenia.

Na przygotowanej scenie wewnątrz sali konferencyjnej, przy profesjonalnym nagłośnieniu i oświetleniu wystąpiła Weronika Jeleśniański (vocal), Jarosław Praszczałek (pianino), Szymon Herman (saksofon, gitara).

Podczas koncertu artyści stworzyli wieczór pełen magii i emocji przenosząc słuchaczy w świat melodyjnych dźwięków oraz przejmujących historii. Koncert był połączeniem jazzowej swobody i musicalowej ekspresji co sprawiło, że występ ten na długo zapadnie w pamięci przybyłych gości.

W wydarzeniu poza licznie przybyłymi mieszkańcami z naszego regionu uczestniczyli: Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, radni Rady Powiatu Leżajskiego: Józef Majkut, Dorota Wylaź, Marian Grabarz oraz dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Leżajsku Stanisław Jaworski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku Monika Smoleń, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Grodzisku Dolnym Marek Ordyczyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym Katarzyna Mach-Wawrzaszek, prezes Stowarzyszenia Sarzyńscy Zwiadowcy Historii Jadwiga Kraśniewska, a także przedstawiciele ostatniej kadencji Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej: dr Dariusz Półćwiartek i Stanisław Chmura.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów było otwarcie wystawy czasowej Historia szyta na ludowo, na której prezentowane są stroje ludowe. Wystawa została przygotowana przez Muzeum Ziemi Leżajskiej we współpracy z Sarzyńskim Stowarzyszeniem Eksploracyjnym Sarzyńscy Zwiadowcy Historii.

Partnerami wystawy są: Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku, Sarzyńskie Stowarzyszenie Eksploracyjne Sarzyńscy Zwiadowcy Historii, Czesława Zawadzka, KGW Brzóza Królewska, GOK w Giedlarowej, KGW Chałupki Dębniańskie, GOK w Grodzisku Dolnym, GOK w Kuryłówce, Agnieszka Majcher, Iwona Wiśniewska. Wystawę będzie można zwiedzić do końca maja 2024 r.

MZL

Informacje zamieściła: Julia Marek