Dwa złote medale w hiszpańskiej Lorce dla LKKK

27 marca 2019

Lorca zwana także „miastem słońca” to mekka kościołów i klasztorów z różnych okresów, a także barokowych pałaców. Jej symbolem jest zamek Fortaleza del Sol (Forteca słońca). To właśnie tam 23 marca 2019 r., z udziałem 380 zawodników reprezentujących 21 państw odbyły się III Wagowe Mistrzostwa Europy organizacji World Kyokushin Budokai. Turniej odbył się na bardzo wysokim poziomie sportowym zarówno w kata, jak i kumite. Można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych pojedynków w wykonaniu aktualnych oraz byłych mistrzów Świata i Europy. Walki odbywały się według japońskich pełnokontaktowych przepisów karate Kyokushin.  Dwa razy zagrał „Mazurek Dąbrowskiego” dla naszych zawodników, którzy wyśmienicie zaprezentowali  się zdobywając dwa złote medale w kata i kumite. Oliwia Wojtas wywalczyła złoty medal w kategorii juniorki 14-15 lat – 50 kg i srebrny w konkurencji kata. Natalia Kondeusz zdobyła złoto w konkurencji kata seniorek, a na drugim miejscu podium zakończył rywalizację Mikołaj Sroka zdobywając srebrny medal w kategorii junior 12-13 lat – 40 kg. – Jestem dumny ze swoich podopiecznych, to napawa optymizmem. Te Mistrzostwa były kwalifikacją i bardzo dobrym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się w dniach 19-20 października w Santiago de Chile (Chile ), w których zamierzamy uczestniczyć. Trenujemy dalej i szukamy sponsorów, aby można było zrealizować ten cel. – powiedział trener shihan Dariusz Burda.

Tym razem poza strefą medalową znalazła się czołowa zawodniczka klubu, wielokrotna mistrzyni Polski Julia Żak, która przegrała przez wskazanie sędziów z utytułowaną Julie Lamarre (Kanada). Nie powiodło się też Mateuszowi i Dominikowi  Nerom, którzy po przegraniu swoich pierwszych pojedynków odpadli z dalszej rywalizacji. Kierownikiem ekipy i sekundantem zawodników LKKK był shihan Dariusz Burda.
    Udział w mistrzostwach możliwy był dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez: Miasto Leżajsk, Urząd Miasto i Gminę Nowa Sarzyna oraz Powiat Leżajski.
    LKKK