21 maja 2019

• Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

11 maja w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się VI Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. W turnieju brało udział 122 zawodników i zawodniczek z 36 uczelni wyższych z terenu całej Polski. Bardzo dobrze zaprezentowała się członkini Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate Julia Żak, która reprezentując Uniwersytet Jagielloński zdobyła złoty medal w kategorii -60 kg oraz dodatkowo została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. W mistrzostwach brała udział  również Izabela Dec, która po przegranym pierwszym pojedynku odpadła z dalszej rywalizacji.

Udany start zawodniczki Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate zaliczyły również w jubileuszowym turnieju karate. Skromna dwuosobowa reprezentacja klubu w składzie Oliwia Wojtas i Aleksandra Koszałka wywalczyła dwa medale. Oliwia zdobyła złoto w kategorii kata, a Ola srebro w kumite. 11 maja 2018 r. w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się XX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. W zawodach, których organizatorem był KSW Bushi i shihan Paweł Juszczyk uczestniczyło 500 karateków z trzech krajów, reprezentujących 40 klubów z 13 organizacji karate kontaktowego WKB, WKO, Kyokushin Ryu, IKO Nakamura, KWF, Kenbukai, Oyama, KAN, LKKL, IKO Sosai, IKO Matsushima, International Budokai. Oficjalnego otwarca dokonał Burmistrz Józefowa Marek Banaszek, a w ceremonii otwarcia uczestniczyli Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski oraz Przewodniczący Rady Miasta Józefów Mariusz Batorski i Przewodniczący Rady Powiatu Otwockiego Piotr Mateusz Kudlicki.