Duet OHIO zagrał w Muzeum Ziemi Leżajskiej

26 października 2022

„Początek jest już za nami” to tytuł koncertu zespołu OHIO, który odbył się 21 października w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Duet podczas piątkowego wieczoru zaprezentował swój autorski materiał promujący ich debiutancką płytę „Początek”. Album dostępny jest w serwisach streamingowych: Spotify, YouTube, Itunes.

Zespół tworzą Karolina Bzdyra i Krzysztof Demidowski. Karolina to artystka, którą cechuje duża wrażliwość i świadomość muzyczna. Podczas koncertów otwiera się przed publicznością i zaprasza do swojego świata. Jest wokalistką i autorką tekstów piosenek OHIO. Krzysztof to multiinstrumentalista, który tworzy jakość i styl OHIO. Doświadczenie, które zyskał grając w  zespołach rockowych sprawiło, że nie boi się mieszać różnych stylów muzycznych podczas produkcji. Jego aranżacje doskonale odzwierciedlają treść pojawiającą  się w utworach zespołu. Duet ma na swoim koncie wygraną w Międzynarodowym Konkursie „WSIZ ma talent” w 2018 r. oraz został laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Dino Top Festiwal 2022.

Podczas koncertu zespołu w piosence Nie o Tobie wystąpiła grupa wokalna Zawirowani w Pasji prowadzona przez Ewelinę Grabowską w Muzeum Ziemi Leżajskiej.  Wykonanie zyskało dużą aprobatę, dzięki czemu dziewczynki zostały zaproszone na kolejny koncert z zespołem, który odbędzie się na terenie Rzeszowa.

W wydarzeniu uczestniczyła licznie zebrana publiczność na czele ze Starostą Leżajskim Markiem Śliżem, wójtem Gminy Potok Górny, z której pochodzi zespół, Stanisławem Dyjakiem oraz członkami rady muzeum Stanisławem Chmurą i Romanem Szałajką.

Muzeum Ziemi Leżajskiej dziękuje Ewelinie Grabowskiej za koordynację działań związanych z organizacją koncertu.

MZL