Zamknij mobilną wersję WCAG

CSWiS rozpoczęło sezon startowy

15 października 2021

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  19 września w Ełku odbył się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów, Młodzieżowców i Open. Karatecy Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku znów stanęli do rywalizacji.

  Tym razem z najlepszymi zawodnikami (PFKS) walczyli o kwalifikacje do ME, które w tym roku odbędą się w Rumunii Oradea. Zawodniczki CSWiS zajęły 3 miejsca w kategorii kata i kumite, bardzo doby wynik, ale, niestety, to za mało, ponieważ kwalifikowały się 1 i 2 miejsca.

  Drugi turniej był rozgrywany w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach. Brało w nim udział ok. 300 zawodników z Polski, Dani, Czech i Ukrainy. Konkurencja kumite. 7 zawodników CSWiS startowało w X. Jubileuszowym Turnieju Karate Shinkyokushin w Kobierzycach Kobierzyce Cup” i zdobyli 3 medale: Natalia Fus II miejsce, Karolina Jurkowska III miejsce oraz Martyna Śmiałek III miejsce.

  Władze CSWiS dziękują sponsorowi, Polenergii Elektrociepłownii Nowa Sarzyna, za pomoc i wsparcie finansowe w procesie szkolenia zawodniczek klubu, co umożliwiło start w zawodach. Podziękowania kierują również do Miasta Leżajsk i Powiatu Leżajskiego za wsparcie.

  Adam Dziki

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka