Zamknij mobilną wersję WCAG

Biblioteka Publiczna w Leżajsku przystąpiła do konsorcjum bibliotek korzystających z serwisu LEGIMI

2 lutego 2024

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  Biblioteka Publiczna w Leżajsku przystąpiła do Konsorcjum Podkarpackiego – bibliotek korzystających z serwisu LEGIMI.

  Od lutego do grudnia 2024 r. w bibliotece wydawane będą bezpłatne miesięczne kody dostępu do serwisu Legimi – największej wypożyczalni książek elektronicznych w Polsce. W ramach abonamentu dla bibliotek do dyspozycji czytelników dostępnych będzie 192 000 tytułów ebooków oraz ponad 75 000 tytułów audiobooków i synchrobooków.

  Uwaga! Liczba kodów jest ograniczona. Biblioteka ma do dyspozycji 5 kodów miesięcznie.

  Możliwość korzystania z oferty abonamentowej Legimi oferowanej przez Bibliotekę Publiczną w Leżajsku mają wyłącznie czytelnicy z aktywną kartą biblioteczną, bez zadłużeń wobec biblioteki lub warunkiem jest zapisanie się do grona czytelników.

  Zasady:
  – kody wydawane będą w wypożyczalni dla dorosłych przy ul. Jarosławska 1 w pierwsze dni robocze danego miesiąca, ( 5 pierwszych osób) – o przyznaniu kodu decyduje kolejność zgłoszeń osobistych w godzinach otwarcia biblioteki – placówka nie rezerwuje i nie przekazuje kodów telefonicznie lub mailowo;
  – jeden czytelnik może otrzymać tylko 1 kod dostępu;
  – kod może być użytkowany na dwóch wybranych urządzeniach typu smartfon/tablet/e-czytnik/komputer;
  – kod należy aktywować w miesiącu, w którym został wydany – po wykorzystaniu kodu na dany miesiąc można wrócić po kolejny kod na następny miesiąc. Niewykorzystanie pobranego kodu skutkuje 3-miesięczną karencją.

  Czytelnicy zapisani do biblioteki mają dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.pl. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo.

  Po kody biblioteka zaprasza od 1 lutego 2024.

  BP w Leżajsku

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka