Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Zmniejsz font

• Wysoki kontrast

• Zrestartuj ustawienia

Będzie wielka albo nie będzie jej wcale. Nowa wystawa czasowa w MZL

5 sierpnia 2021

• Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

• Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie zapraszają do leżajskiego muzeum na wystawę czasową pt. “Będzie wielka albo nie będzie jej wcale”. Walka o granice Polski w latach 1918–1921.

Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN. Jej tematem jest walka Polski o granice w latach 1918–1921.„Polska będzie wielka albo nie będzie jej wcale” – te słowa marszałka Józefa Piłsudskiego, otwierające wystawę, pokazują, czym tak naprawdę była walka Polaków o granice w latach 1918–1921.

Po odzyskaniu niepodległości nadszedł czas trudnych decyzji i próby dla narodu polskiego. Walka toczyła się nie tylko o kształt konkretnej granicy czy przynależność danego regionu, ale przede wszystkim o ducha polskiej państwowości.

Wystawę będzie można zwiedzać do 31 sierpnia br.

Informację zamieściła: Gabriela Dąbek