Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do leżajskiego starostwa

21 grudnia 2022

Tradycyjnie, jak co roku, do Starostwa Powiatowego w Leżajsku dotarło Betlejemskie Światełko Pokoju. Zadbali o to harcerze z ZHP Hufca w Leżajsku: komendant hufca hm. Stanisław Garbacki oraz członkini komendy hufca hm. Edyta Dolecka.
    Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem już od ponad 30 lat przypomina o tym, co powinno być w te święta najważniejsze.

W Polsce Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. przekazują harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. Niosą lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów – do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć.