„NIC O NAS BEZ NAS” – II edycja spotkania poświęconego osobom z niepełnosprawnościami

10 października 2022

7 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej odbyła się druga edycja wydarzenia „Nic o nas bez nas” dedykowanego osobom z niepełnosprawnościami. Na scenie wystąpiły m.in. osoby z niepełnosprawnościami, które opowiedziały o swojej codzienności, problemach, z jakimi się zmagają, a także o tym, że niepełnosprawność nie ogranicza ich w normalnym funkcjonowaniu i spełnianiu marzeń.

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia jest Patryk Grab, twórca wielu publikacji i filmów ukazujących codzienność osób z niepełnosprawnościami oraz redaktor własnego kanału na YT „Całe życie na kołach”. Patryk na co dzień mieszka w Domu Pomocy Społecznej w Brzózie Królewskiej oraz na stałe pracuje w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie.

Współorganizatorem wydarzenia był ogólnopolski portal wspierający osoby z niepełnosprawnościami Rampa.pl oraz Powiat Leżajski. W imieniu Rady i Zarządu Powiatu Leżajskiego w wydarzeniu uczestniczyła radna powiatowa Dorota Wylaź oraz członek zarządu Krzysztof Trębacz. Pamiątkowe statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Leżajsku wręczyli: członek zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz, Dyrektor Domu Pomocy  Społecznej w Brzózie Królewskiej Wojciech Lipiński oraz Dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej Tomasz Sieńko.

Organizatorzy serdecznie dziękują za otwartość i dobre serca które spotykali w trakcie organizacji tego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierują do Starostwa Powiatowego oraz do lokalnych sponsorów którzy przyczynili się do powstania wydarzenia.

Informację zamieściła: Monika Baj