Zamknij mobilną wersję WCAG

28 maja 2019

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  Już po raz drugi zawodnicy CSWiS w Leżajsku mogli spróbować swoich sił w turnieju SWISS Open Juniors odbywającym się raz do roku w Szwajcarii w mieście Stans. Turniej zgromadził 353 zawodników z 13 krajów i 45 klubów z całego świata. – Reprezentacja CSWiS wystąpiła w składzie czterech zawodników, z czego trzech po raz pierwszy wzięło udział w tak prestiżowym turnieju o bardzo trudnej formule Full Kontakt, czyli bez ochraniacza na korpus, z dozwolonymi wszystkimi technikami, również w kategorii najmłodszych zawodników.

  Wyjątkowym przygotowaniem wykazała się Aleksandra Kula z Giedlarowej, która zajęła 1 miejsce w konkurencji kata i 1 miejsce w konkurencji kumite (walka). Warto przypomnieć, że Aleksandra Kula została powołana do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy, które odbędą się już w czerwcu w Pradze.
  Natomiast druga zawodniczka Karolina Jurkowska, która w kata nie dostała się do strefy medalowej, ale za to w pięknym stylu wywalczyła w kumite srebrny medal, a trzeba przyznać, że była szansa na złoto.
  Bardzo dobrze zaprezentował się najmłodszy zawodnik Jakub Czubat zdobywając 3 miejsce w kata i 3 miejsce w kumite, gdzie do strefy medalowej musiał stoczyć aż cztery walki, które wygrał nie dając szans rywalom. Niestety, w walce wejście do finału musiał przyznać wyższość zawodnikowi z Litwy.
  Czwarty zawodnik Norbert Stachowiak po wygranej w walce, przegrał z zawodnikiem z Polski, ale apetyt był, wola walki też.
  Zdaniem trenera Adam Dzikiego turniej w Szwajcarii był doskonałym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Pradze, które odbędą się już w czerwcu bieżącego roku. Przypomnijmy, że Polskę będzie tam reprezentować trójka zawodników z CSWiS: Patryk Marcinowski (młodzieżowiec), Aleksandra Kula (junior) oraz Norbert Stachowiak (kadet).
  Zarząd CSWiS w Leżajsku oraz zawodnicy i ich rodzice pragną serdecznie podziękować za udzieloną pomoc w organizacji wyjazdu Wójtowi Gminy Leżajsk Krzysztofowi Sobejce oraz Firmie Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna.
  AD
  www.csw.net.pl