Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Zmniejsz font

• Wysoki kontrast

• Zrestartuj ustawienia

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci w internecie

11 lutego 2020

• Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.

Jego głównym celem jest inicjowanie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. W Polsce kompleksowymi działaniami na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z internetu i nowych technologii zajmuje się m.in. Polskie Centrum Progamu Safer Internet: www.saferinternet.pl.

Informacje dotyczące zagrożeń, na jakie narażone są dzieci i młodzież w sieci oraz sposobów zapobiegania im dostępne są również na stronach kampanii prowadzonych przez PCPSI:

DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Poniższy materiał filmowy pokazuje, dlaczego warto zainteresować się tym, co robi dziecko w sieci.

Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW