Zespół Pieśni i Tańca „Leliwa” na festiwalu w Albanii i Macedonii

3 sierpnia 2022

W dniach 2-13 lipca Zespół Pieśni i Tańca „Leliwa” z Leżajska gościł na festiwalu folklorystycznym w Fest Durres (Albania) oraz w Orhid (Macedonia). Zespół prezentował polskie narodowe i regionalne tradycje taneczne. Na festiwalowej scenie przy głównym placu Sheshi Liria „Leliwa” zatańczyła suitę tańców rzeszowskich, a dziewczyny z zespołu wokalnego „Meritum” zaśpiewały piosenki ludowe: „W moim ogródecku”, „Oj świeci księżyc świeci” i „Lipka”. Zespół zwiedził wiele ciekawych miejsc m.in Plac Skanderbega w Tiranie, pomnik Aleksandra Macedońskiego, Jezioro Matka w kanionie Matka, Jaskinie Vrelo.

Organizatorzy wyjazdu dziękują sponsorom za wsparcie finansowe, bez których wyjazd na festiwal nie mógłby się odbyć, a młodzież z „Leliwy” mogła na Bałkanach pokazać piękne rzeszowskie tańce i stroje, reprezentować powiat leżajski, miasto, region i kraj. Sponsorzy to: Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna Sp. z o.o., Powiat Leżajski, Bank Spółdzielczy w Leżajsku, Krystyna i Henryk Bereziewicz – Skład Części Zamiennych s.c w Leżajsku, Tadeusz Rutkowski, Małgorzata Trębacz – Usługi Transportowe w Leżajsku, Artur Jakubowski – Zielone Fermy sp..z o.o.

zdjęcie przedstawia zespół ubrany w stroje ludowe. W tle widnieje napis DurresZdjęcie przedstawia zespół ubrany w stroje ludowe. W tle widać miasto

E.K. „Leliwa”

Informację zamieściła: Monika Baj