Trzy kobiety stojące na podium ubrana w białe stroje do karate.
  • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

5 czerwca w Hali MDK DH MTSR Sowiniec w Krakowie pod patronatem PZK z udziałem ponad 80 zawodników z 39 uczelni odbyły się 7 Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. Organizatorem tej edycji był sensei Artur Stecki zaś sędzią głównym shihan Andrzej Drewniak. Ania Szczuka reprezentująca Akademię Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie zdobyła złoty medal w kategorii kumite – 65 kg. Natalia Kondeusz studiująca na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie swój start w kategorii – 60 kg zakończyła na 3 miejscu.

Zawodniczki Leżajskiego Klubu Karate Kyokushin świetnie wypadły również podczas XXII turnieju Karate Kyokushin w Józefowie. Czteroosobowa reprezentacja klubu w składzie: Oliwia Wojtas, Julia Wołoszyn, Maja Żuraw i Aleksandra Koszałka wywalczyła 5 medali. Wspaniale zaprezentowała swoje umiejętności Oliwia Wojtas, która nie dała szans swoim przeciwniczkom zarówno w kata, jak i w kumite (wygrała wszystkie swoje pojedynki przed czasem przez ippon). Oliwia zdobyła złoto w kategorii kumite i kata oraz tytuł najlepszej zawodniczki całej imprezy. Julia i Maja zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowo-wagowych. Bardzo ładnie i widowiskowo walczyła Ola, która po wygraniu swoich walk zajęła trzecie miejsce.

Turniej odbył się 6 czerwca 2021r. w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie. W zawodach, których organizatorem był KSW Bushi i Shihan Paweł Juszczyk uczestniczyło 340 karateków, reprezentujących 38 klubów z terenu całej Polski. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał sędzia główny shihan Dariusz Burda.

Udział w zawodach był możliwy m.in. dzięki wsparciu finansowemu: Powiatu Leżajskiego, Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Urzędu Miasta Leżajsk.