XIV Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” w Sokołowie Małopolskim

25 maja 2022

Alt=""

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Andrzej Ożóg zapraszają na XIV Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”.

Targi cyklicznie odbywają się na stadionie w Górnie. Inicjatywa ta zrodziła się w 2007 roku. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Podkarpackiego, Gmina i Miasto Sokołów Małopolski oraz Zakład Mięsny Smak Górno. Ta coroczna impreza skierowana jest do wszystkich wytwórców produktów tradycyjnych, ekologicznych i regionalnych z województwa podkarpackiego. Prezentacja ma na celu ukazanie potencjału, jaki tkwi w podkarpackich producentach i wytwórcach produktów lokalnych. W programie targów znajdują się konkursy, degustacje produktów tradycyjnych, występy zespołów ludowych oraz kiermasz rękodzieła ludowego. Każdego roku targi cieszą się większą popularnością o czym świadczy fakt, iż obecnie wystawia się ponad 100 podmiotów.

Szczegóły wydarzenia na stronie festiwalu.

Alt=""

Fot. www.smakgorno.pl/festiwal-podkarpackich-smakow