XIV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnościami

3 lutego 2023

W kontynuowaniu kilkunastoletniej tradycji Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnościami nie przeszkodziła nawet pandemia, bo dzięki współczesnym technologiom przegląd w czasie jej trwania odbywał się on line. W roku bieżącym impreza powróciła do swojej standardowej formuły. Sądząc po frekwencji ucieszyło to przede wszystkim uczestników, którzy niezwykle licznie przybyli 1 lutego do Centrum Bankietowo-Konferencyjnego  „Perła” w Leżajsku, gdzie odbyła się czternasta edycja przeglądu.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dobry Dom”. W przeglądzie wzięło udział 14 placówek i organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością:
    – Dom Pomocy Społecznej w Brzózie Królewskiej;
    – Dom Pomocy Społecznej w Piskorowicach-Mołyniach;
    – Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Laszczynach;
    – Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Nowej Sarzynie przy Stowarzyszeniu „Integracja bez Granic” wraz z Niepublicznym Przedszkolem Specjalnym w Nowej Sarzynie;
    – Polski Związek Niewidomych Koło w Leżajsku;
    – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku;
    – Stowarzyszenie „Dobry Dom” w Woli Zarczyckiej wraz z Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Korczowiska;
    – Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej;
    – Środowiskowy Dom Samopomocy w Laszczynach;
    – Środowiskowy Dom Samopomocy w Zmysłówce;
    – Środowiskowy Dom Samopomocy w Sarzynie;
    – Środowiskowy Dom Samopomocy w Starym Mieście;
    – Warsztat Terapii Zajęciowej w Leżajsku;
    – Zakład Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie.

W przeglądzie, oprócz wykonawców, ich opiekunów i pracowników ww. placówek, uczestniczyli również zaproszeni goście, m.in.: Senator RP Stanisław Ożóg, Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz, radni rady Powiatu Leżajskiego Danuta Pinderska i Zdzisław Leśko, Burmistrz Miasta Leżajsk Ireneusz Stefański, dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON Maciej Szymański, dyrektor PCPR w Leżajsku Mariusz Konior, wicedyrektor ZSL w Leżajsku Dymitr Malec oraz ks. dziekan Józef Łobodziński.

Organizatorzy dziękują za wsparcie i zaangażowanie w organizację przeglądu: sponsorom, darczyńcom, samorządom, które ufundowały szczodroki oraz wolontariuszom. Szczególne podziękowania kierują do uczestników, którzy włożyli wiele wysiłku w swoje występy.