Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Zrestartuj ustawienia

Wystawa z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

18 maja 2020

Logo Muzeum Ziemi Leżajskiej przedstawiające zarys budynku dworu starościńskiego. Na dole napis Muzeum Ziemi Leżajskiej. Logo barwy czerwono-niebieskiej na białym tle.
  • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

Z racji przypadającej 18 maja 2020 roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II serdecznie zapraszamy do Muzeum Ziemi Leżajskiej na wystawę poświęconą papieżowi. Na wystawie można obejrzeć m.in. fotografie Waldemara Sosnowskiego “Trwajcie w jedności” oraz inne, przedstawiające wydarzenia z życia papieża, m.in. wizytę w leżajskiej Bazylice, a także pamiątki (pamiątkowa moneta, medal, zdjęcie z jego podobizną pobłogosławione przez niego, książki itp.).

W ramach uczczenia urodzin Karola Wojtyły późniejszego papieża Jana Pawła II na fasadzie głównego budynku muzeum zostały wywieszone flagi polskie oraz papieskie.

Wystawę będzie można zobaczyć do końca maja 2020 roku.

MZL

Informację zamieściła: Natalia Nowicka