Zamknij mobilną wersję WCAG

Wspólne kolędowanie w Muzeum Ziemi Leżajskiej

18 stycznia 2023

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  Muzeum Ziemi Leżajskiej nie rozstaje się ze świąteczną atmosferą, bowiem 15 stycznia ponownie rozległy się tu kolędy, pastorałki i inne melodie bożonarodzeniowe. Tym razem miały one charakter karaoke i śpiewane były wspólnie z publicznością.

  To wydarzenie zostało w MZL zapoczątkowane przez Zdzisława Zawilskiego, ma już długą tradycję i w tym roku szczęśliwie wróciło do repertuaru.

  Na samym początku rozbrzmiało „Wśród nocnej ciszy” we wspólnej aranżacji uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku oraz Zespołu Pieśni i Tańca „SAN z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku. Następnie dyrektor muzeum Jacek Kwieciński, oficjalnie przywitał wszystkich artystów i gości, po czym głos oddał dyrektorowi Szkoły Muzycznej Stanisławowi Jaworskiemu, jednemu z organizatorów wydarzenia.

  W programie znalazło się wiele kolęd i pastorałek, które rozbrzmiały przy akompaniamencie Stanisława Jaworskiego. Wspólne śpiewy co pewien czas uatrakcyjniały dodatkowe występy: najpierw swoje zdolności zaprezentował młodszy i starszy chór z leżajskiej szkoły muzycznej, następnie zagrało trio saksofonowe (również należące do tej placówki). Na sam koniec wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „SAN” na co dzień działający w MCK w Leżajsku.

  Organizatorzy dziękują za liczne przybycie i udział w kolędowaniu oraz liczą na spotkanie w kolejnym roku, bo to głównie dzięki obecności tak wielu uczestników można dalej kontynuować i rozwijać tę tradycję.

  MZL dziękuje Stanisławowi Jaworskiemu za udział i zaangażowanie przy organizacji wydarzenia.

  MZL

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka