Zamknij mobilną wersję WCAG

Wręczono nagrody „Przyjaciel Powiatu Leżajskiego”

31 maja 2024

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  Od 2012 roku wiele osób i instytucji zostało uhonorowanych tytułem Przyjaciela Powiatu – tytułem mającym na celu wyróżnienie tych, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do wieloaspektowego rozwoju powiatu i budują jego pozytywny wizerunek także poza granicami ziemi leżajskiej.

  W gronie dotychczas nagrodzonych znajdują się osoby i podmioty prezentujące często różne wartości, branże, pola działania czy zainteresowania. To właśnie ta różnorodność jest siłą społeczności, którą wspólnie tworzymy, siłą naszej małej ojczyzny.

  29 maja, podczas spotkania w Zespole Szkół Technicznych, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Zarząd Powiatu: starosta Zdzisław Leśko, wicestarosta Lucjan Czenczek oraz członek zarządu Wanda Rakszawska-Stopyra wręczyli wyróżnienia.

  Obecny na spotkaniu wicemarszałek województwa podkarpackiego Karol Ożóg złożył gratulacje nagrodzonym oraz okazjonalne życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i Pracownika Samorządowego.

  Do znamienitego grona dołączyli kolejni Przyjaciele Powiatu Leżajskiego, tj. w kategorii Społecznik: Marek Piechuta, Osobowość: Halina Samko, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, Przedsiębiorca: Rolniczo-Wytwórczy Kombinat Spółdzielczy im. Antoniego Paśki  w Dębnie.

  Spotkanie uświetnił swoimi występami Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”.

  Informację zamieściła: K. Ć.
  Fot. M.K