Wręczenie promes Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym z powiatu leżajskiego

24 października 2022

W Polsce istnieje obecnie 6 200 Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Strażackich, w których działa ponad 76 tys. dzieci i młodzieży. W 15 jednostkach OSP istniejących na terenie powiatu leżajskiego takie drużyny również z powodzeniem funkcjonują.

Ich celem jest zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych. Członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat.

W obliczu wciąż rosnącego zainteresowania młodych ludzi tą formą aktywności społecznej rząd przekazał 25 mln zł na rzecz MDP. Środki te mogą zostać przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowanie i wyposażenie osobiste oraz sprzęt teleinformatyczny wykorzystywany w procesie szkolenia członków MDP.

24 października br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku odbyło się spotkanie, podczas którego wręczono promesy dla MDP.

Obok komendantów gminnych OSP oraz dzieci i młodzieży zrzeszonej w MDP w spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Jerzy Paul, Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek, wójt Gminy Kuryłówka i prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kuryłówce Agnieszka Wyszyńska, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Jabłoński, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Józef Kludys i zastępca Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. Jacek Grzywna.