Uwaga! Ostrzeżenie przed cyberatakiem i próbą wyłudzenia danych osobowych

8 grudnia 2021

Alt=""

Mieszkańcy zarówno naszego województwa, jak i całej Polski otrzymują na telefony komórkowe fałszywe SMS-y dotyczące dostaw paczek wraz z linkami opatrzonymi jako: „śledzenie zamówionej paczki” lub ,,Podjęliśmy próbę dostarczenia Twojej paczki, sprawdź jej status tutaj:….”, w treści podany jest adres do strony internetowej.

Otrzymane sms-y mogą próbować wyłudzić dane lub inne niebezpieczne działanie dotyczące danych zawartych w telefonie.
    Prosimy o ostrożność i nie klikanie w przesłany link.

Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Leżajsku ostrzega przed fałszywymi SMS-ami, które mówią o nałożeniu kwarantanny na odbiorcę wiadomości. W treści podany jest link/adres do strony. Jest to oszustwo i również nie należy klikać w link. Więcej informacji na stronie PSSE.

Szczegółowe informacje na temat wprowadzenia stopnia alarmowego CRP na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej znajdują się na stronie starostwa.