Uroczyste otwarcie nowej części bazy dydaktycznej ZSL w Leżajsku

8 grudnia 2021

3 grudnia odbyło się oficjalne zamknięcie inwestycji pn. „Rozbudowa bazy dydaktycznej w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku” połączone z uroczystym poświęceniem nowego obiektu.

Gospodarzami uroczystości byli: Starostwo Powiatowe w Leżajsku na czele ze Starostą Markiem Śliżem oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku: Zbigniew Trębacz, Dymitr Malec i Waldemar Tłuczek.

W uroczystości wzięli udział między innymi: ks. dziekan Marek Cisek, o. kustosz Klaudiusz Baran, starszy wizytator Kuratorium Oświaty Dorota Kaleta, Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, Wójt Gminy Kuryłówka Agnieszka Wyszyńska, radni powiatowi oraz przedstawiciele instytucji i szkół z Leżajska.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Leżajski, starszy wizytator Kuratorium Oświaty, kierownik inwestycji budowlanych Ryszard Rembisz, oraz dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku Zbigniew Trębacz. Ksiądz dziekan Marek Cisek dokonał poświęcenia nowej części szkoły, po czym wszyscy zaproszeni gości udali się do Powiatowej Sali Koncertowej, gdzie nastąpiło wręczenie statuetek i kwiatów dla wszystkich osób zaangażowanych w rozbudowę szkoły. Statuetki za profesjonalną rozbudowę inwestycji otrzymali: Tomasz Iskra, Ryszard Rembisz, Adam Krupiński, Grażyna Mazgaj oraz Stanisław Moskal. Ponadto statuetki za znaczący wkład w realizację inwestycji otrzymali: Marek Śliż, Lucjan Czenczek, Krzysztof Trębacz, Adam Wylaź, Józef Majkut oraz Marek Leszczak.

Dyrekcja Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku przedstawiła prezentację dokonanej inwestycji rozbudowy bazy dydaktycznej wraz z projektem zagospodarowania terenu przy budynku szkoły.

Uroczystość uświetnił koncert Powiatowej Orkiestry „Divertimento” oraz Grupy Wokalnej „Meritum” z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku pod dyrekcją Bartłomieja Urbańskiego we współpracy Jackiem Brzuzanem.

Anna Mielniczek, Katarzyna Rynkiewicz
    Fot. Jacek Brzuzan