Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

• Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

25 lutego w obiektach sportowych Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbył się Turniej Finałowy XXII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej.

W turnieju zwyciężyła reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Stalowej Woli pokonując w meczu finałowym reprezentację Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie 2:0.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce – KP PSP Stalowa Wola;
II miejsce – KP PSP Lubaczów;
III miejsce – KM PSP Tarnobrzeg;
IV miejsce – KP PSP Strzyżów;
V miejsce – KM PSP Rzeszów;
VI miejsce – KP PSP Leżajsk.

Podczas turnieju przyznano wyróżnienia indywidualne, które otrzymali:
– MVP turnieju – Mateusz Robak z KP PSP w Stalowej Woli,
– najlepszy atakujący – Mirosław Tkaczyk z KP PSP w Lubaczowie,
– najlepszy rozgrywający – Marek Szkodziński z KP PSP w Stalowej Woli,
– najlepszy libero – Paweł Kopyto z KM PSP w Tarnobrzegu.

Turniej zaszczycili swoją obecnością: Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Andrzej Marczenia, Prezes Sportowego Klubu Pożarniczego „STRAŻAK” st. bryg. Krzysztof Filip, Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz,  – Dyrektor i Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku Zbigniew Trębacz i Dymitr Malec,  Nadleśniczy Nadleśnictwa Leżajsk Zenon Szkamruk, Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku mł. insp. Zenon Wierzchowski, Komendant Powiatowy PSP w Leżajsku st. bryg. Józef Kludys oraz komendanci i zastępcy komendantów PSP drużyn uczestniczących w mistrzostwach.

Mecze turniejowe sędziowali Marek Biros i Mateusz Górnicki.

Organizatorami turnieju byli: Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie, Komenda Powiatowa PSP w Leżajsku oraz Sportowy Klub Pożarniczy “STRAŻAK” w Rzeszowie. Patronat honorowy nad turniejem sprawował Starosta Leżajski Marek Śliż, natomiast patronat medialny – „Kurier Powiatowy”

Podziękowania za wsparcie organizacji turnieju finałowego składamy następującym  instytucjom i osobom:

– Starostwo Powiatowe w Leżajsku;
– Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku;
– Miasto i Gmina Nowa Sarzyna;
– Gmina Leżajsk;
– Gmina Kuryłówka;
– Gmina Grodzisko Dolne;
– Browar w Leżajsku;
– Firma “Rolnik” z Leżajska.

mł. bryg. Wojciech Długosz, KP PSP Leżajsk