Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Zmniejsz font

• Wysoki kontrast

• Zrestartuj ustawienia

Trzynaście medali i drugie miejsce w rywalizacji drużynowej w Mistrzostwach Podkarpacia dla LKKK

25 maja 2021

• Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

Po trzech latach absencji na tatami w Mistrzostwach Podkarpacia Leżajski Klub Kyokushin Karate wrócił z nową, odmłodzoną reprezentacją, która zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zawodnicy przegrali tylko z najliczniejszą krośnieńską drużyną, reprezentowaną przez 41 zawodników.

W Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży, które odbyły się 22 maja br. wzięło udział 209 zawodników z 21 klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate.

Zawody zorganizował Klub Sportowy BUDO kierowany przez sensei Krzysztofa Jakubowicza, a  sędzią głównym był shihan Ryszard Kiper. Wydarzenie objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, zaś wsparcia finansowego udzielili Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Miasto Krosno.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Krośnieński Klub Kyokushin Karate z liczbą 75 punktów. Drugie miejsce przypadło Leżajskiemu Klubowi Karate Kyokushin, który zdobył 49 punktów, a trzecie – Klubowi Sportowemu BUDO Krosno z 31 punktami.

Wyniki reprezentantów LKKK:

Zawodnik Miejsce w kumite Miejsce w kata
    Stanisław Stachula 1 1
    Oliwia Wojtas 1 2
    Aleksandra Koszałka 1 4
    Hubert Bęben 1
    Julia Winiarska 1
    Maja Żuraw 1
    Nikola Jaśkiewicz 2 2
    Krzysztof Moskot 2
    Wojciech Rychel 2
    Filip Baran 2

W mistrzostwach wzięli również udział zawodnicy, którzy tym razem nie odnieśli sukcesów: Amelia Paszek-Skiba, Michał Kuryś,  Iga Perlak, Amelia Szczuc, Hubert Żuraw i Gabriela Wanat. Kierownikiem drużyny był shihan Dariusz Burda, sędzią sensei Paweł Szalewicz, a sekundantem sensei Adam Tokarz.

Udział w turnieju możliwy był dzięki wsparciu finansowemu m.in. Powiatu Leżajskiego, Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Miasta Leżajsk.

Leżajski Klub Kyokushin Karate

Informację zamieściła: Gabriela Dąbek